Geriausių, tavo namams skirtų, virtuvės reikmenų pasirinkimas
Nesvarbu, ar nori atnaujinti virtuvės reikmenis, išbandyti naujas virtuves, ar ruošiesi gaminti, labai svarbu rasti tinkamus reikmenis. Tačiau tobulėjant virtuvės reikmenų technologijoms ir kasdien atsirandant daugybei prekių ženklų, išsirinkti keptuves ir puodus, tinkančius tavo virtuvei ir gaminimo stiliui, gali būti sudėtinga net profesionaliems virėjams.
Tai svarbi investicija, kurią nor įgyvendinti teisingai. Žinant savo maisto ruošimo poreikius, gali pradėti ieškoti tobulų maisto ruošimo reikmenų. Kaip dažnai gaminate maistą? Sukūrėme šį patogų vadovą, kad padėtum rasti tavo namams tinkamiausius virtuvės reikmenis.
Kokią medžiagą turėtum pasirinkti savo virtuvės reikmenims?
Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą perkant virtuvės reikmenis, yra medžiaga. Vienas iš svarbiausių sprendimų, kurį turėsi priimti, tai pasirinkti medžiagą savo virtuvės reikmenims. Žemiau apžvelgiame medžiagas, kurias gali pasirinkti keptuvėms ir puodams.
Nerūdijantis plienas
Nerūdijantis plienas, atsparus dėmėms bei korozijai, yra viena iš populiariausių medžiagų gaminant indus. Nerūdijantis plienas pats savaime nėra geras šilumos laidininkas, tačiau jį galima derinti su kitomis medžiagomis, kad pagerėtų laidumas.
Svarbus bruožas, į kurį visada reikia atkreipti dėmesį, yra tai, ar virtuvės indas turi kapsulinį pagrindą. Kapsulinis nerūdijantis plienas yra ne tik ekonomiškas, bet ir daug geriau praleidžia šilumą. Nerūdijantį plieną taip pat galima derinti su kitomis medžiagomis, pvz., aliuminiu ir variu, siekiant pagerinti šilumos pasiskirstymą ir laidumą.
Be to, nerūdijančio plieno nereikia reguliariai tepti aliejumi, reikalingo kitiems indams. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško kokybiškų virtuvės reikmenų, kuriems nereikia varginančios priežiūros.
Ketus
Niekas neprilygsta ketaus indų universalumui. Jis gali būti naudojamas krosnyje, viryklėje arba atviroje ugnyje. Šis storas metalas turi tvirtą kristalinę struktūrą, kuri suteikia jam išskirtinį patvarumą. Ketus taip pat geriau išlaiko šilumą, lyginant su kitomis medžiagomis. Ši medžiaga sulaikys ir išlaikys maistą, nesvarbu, ar jis gaminamas lėtai, ar greitai.
Pagrindinis ketaus trūkumas yra tai, kad jis ilgainiui skilinėja ir rūdija. Tačiau įtrynus aliejumi ir šiek tiek kaitinant, sukuriamas apsaugos sluoksnis, užtikrinantis gerą indų būklę. Tinkamai prižiūrimiuose ketaus induose galima gaminti be rūpesčių daugelį metų.
Kadangi ketus yra linkęs rūdyti, rekomenduojama nelaikyti skysčių keptuvėje ilgesnį laiką. Taip pat derėtų išvalyti ketaus indus po gaminimo ir, jei reikia, plauti tik rankomis.
Aliuminis
Iš aliuminio pagaminti virtuvės reikmenys yra ne tik lengvi, bet ir gerai praleidžia šilumą. Aliuminis taip pat yra nebrangus ir reikalauja mažai priežiūros. Tačiau jis linkęs deformuotis ir įlinkti, nes yra lengva medžiaga.
Rekomenduojama vengti rūgščių ar šarminių maisto produktų ruošimo aliuminio induose, nes jie sureaguos su aliuminiu. Be to, išimk maistą iškart po gaminimo, kad neįsigertų metalas.
Į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis virtuvės reikmenis
Dabar, kai žinai, kokias dažniausiai naudojamas medžiagas gali pasirinkti, kitas žingsnis yra sužinoti, kokių funkcijų ieškoti perkant virtuvės reikmenis.
Šilumos laidumas
Ne visi metalai yra geri šilumos laidininkai. Pavyzdžiui, ketus yra geras šilumos laidininkas, tačiau nerūdijantis plienas - ne. Geresnio laidumo indai užtikrins, kad maistas būtų apdorojamas tolygiai. Jis taip pat greitai reaguos į temperatūros pokyčius, kai sumažinsi arba padidinsi šilumą.
Reaktingumas
Nepriklausomai nuo to, kokio tipo virtuvės reikmenis nori pasirinkti, svarbiausia yra tavo sveikata. Kai kurie virtuvės reikmenys reaguoja su maistu ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Pavyzdžiui, aliuminis reaguoja su rūgščiu maistu, pvz., pomidorais. Taigi, jei gaminsi tokį maistą ant aliumininės keptuvės ar puodo, valgysi metalą. Renkantis indus visada atkreipk dėmesį į reaktyvumą.
Ilgalaikiškumas
Kai kurie virtuvės reikmenys išliks geros būklės metų metus, nesvarbu, kaip dažnai juos naudosi. Vienas iš tokių puikių virtuvės reikmenų tipų yra nerūdijantis plienas.
Priežiūra
Taip pat turi atsižvelgti į tai, kiek priežiūros reikia, kad maisto gaminimo indai išliktų geriausios būklės. Jei tau nepatinka kiekvieną vakarą prieš einant miegoti blizginti virtuvės reikmenis, geriau rinkis mažai priežiūros reikalaujančius variantus, pvz., ketaus indus.
Virtuvės indų priežiūros patarimai
Svarbiausias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti prižiūrint virtuvės indus, yra jo konstrukcijoje naudojama medžiaga. Kai kurioms medžiagoms reikia daugiau priežiūros nei kitoms.
-
Ketus reikalauja mažai priežiūros. Aklimatizavimas – procesas, kai aliejus pakartotinai užtepamas ant indo paviršiaus ir šildomas, tuomet šis indas išliks geros būklės daugelį metų. Taip pat po naudojimo valyk minimaliai.
-
Nerūdijantis plienas yra lengviausiai prižiūrima medžiaga. Panaudojus tereikia nuplauti rankomis, naudojant skudurėlį ir muiluotą vandenį. Nenaudok šveitimo pagalvėlių, kurios subraižytų medžiagą.
-
Aliuminis linkęs keisti spalvą. Gali apsaugoti savo aliuminio indus nuo spalvos pasikeitimo, ilgą laiką mirkant juos muiluotame vandenyje. Taip pat gali naudoti plieno drožlių šveitimo pagalvėlę su muilu, kad pašalintum pridegusį maistą.
Peržiūrėk mūsų plačią kolekciją ir rask tobulus virtuvės reikmenis savo namams.