Tinkamo ventiliatoriaus pasirinkimas tavo namams
Šiltesniais mėnesiais ventiliatorius arba cirkuliacinis siurblys užtikrina lengvą vėsinimą namuose. Šie praktiški prietaisai leis orui judėti, gerai vėdins kambarį ir neleis įkvėpti dūmų ar kietųjų dalelių, kurios gali būti kenksmingos. Efektyviai cirkuliuodami orą, ventiliatoriai gali suteikti gaivumo pojūtį.
Be to, kad ventiliatoriai yra efektyvūs, jie yra pigesni nei vėsintuvai. Nors ventiliatoriaus pasirinkimas gali atrodyti paprastas, platus rinkoje siūlomų variantų pasirinkimas gali apsunkinti tavo erdvei tinkamo ventiliatoriaus paiešką. Nesijaudink – mes sukūrėme šį paprastą vadovą, kuris padės tau rasti tobulą ventiliatorių.
Kokius ventiliatorių tipus galima rinktis?
Tinkamo ventiliatoriaus paieška prasideda nuo įvairių rinkoje esančių ventiliatorių tipų supratimo. Egzistuoja daugybė ventiliatorių rūšių, kurias gali rinktis, priklausomai nuo savo poreikių ir kambario dydžio. Toliau apžvelgiame įvairius tipus, kurie padės išsirinkti tinkamą ventiliatorių tavo namams ar biurui.
Lubiniai ventiliatoriai
Iki šiol populiariausias ventiliatoriaus tipas, lubiniai ventiliatoriai yra pageidaujamas variantas vėsinimui daugumoje namų ir biurų. Kaip rodo pavadinimas, lubų ventiliatoriai kabo ant lubų ir tokiu būdu, leidžia cirkuliuoti orui kambaryje. Kadangi jie montuojami prie lubų, nereikia jaudintis dėl galimų kliūčių ir nereikia jų išmontuoti žiemą. Lubiniai ventiliatoriai taip pat tinka žmonėms, ieškantiems ventiliatoriaus, kuris kontrastuotų ir gerai derėtų su esama dekoro tematika.
Nešiojamieji ventiliatoriai
Nešiojamieji ventiliatoriai, geriausiai tinkantys mažesnėms patalpoms vėsinti, yra lengvai transportuojami ir gali būti pastatyti ant grindų, stalų, rašomųjų stalų ir stalviršių. Jie gali būti naudojami oro cirkuliavimui patalpoje arba tarp kambarių. Labiausiai paplitę nešiojamų ventiliatorių tipai yra dėžutės formos ventiliatoriai, bokštiniai ventiliatoriai ir staliniai ventiliatoriai. Bokštiniai ventiliatoriai yra reguliuojamo aukščio, o jų geležčių dydis leidžia jiems cirkuliuoti orą didelėse patalpose. Staliniai ventiliatoriai yra kompaktiški ir dažnai naudojami greitam aušinimui. Tiesiog įjunk jį, ir gali eiti kur tik nori. Dėžių formos ventiliatoriai yra mažesni už bokštinius ventiliatorius, bet didesni už stalo ventiliatorius. Šie ventiliatoriai paprastai statomi ant grindų ir gali vėsinti visų dydžių patalpas.
Langų ventiliatoriai
Langų ventiliatoriai veikia arba išstumdami karštą orą, arba įtraukdami vėsų, orą iš lauko, atsižvelgiant į tai, kaip sukonfigūruotos geležtės. Šie ventiliatoriai dažniausiai montuojami ant langų, nukreiptų į vyraujantį vėją arba tiesiai priešais. Taip pat gali naudoti du ventiliatorius, vienas į kitą pučiantį priešingose kambario pusėse, kad sukurtum kryžminę ventiliaciją.
Kokią medžiagą turėtum rinktis ventiliatoriaus geležtei?
Ventiliatoriaus geležtė yra vienas svarbiausių ventiliatoriaus komponentų. Nors geležčių dydis ir skaičius vaidina lemiamą vaidmenį ventiliatoriaus našumui, taip pat svarbi ir geležtės konstrukcijoje naudojama medžiaga. Pavyzdžiui, ventiliatoriaus geležtės svoris gali turėti įtakos ventiliatoriaus gebėjimui pūsti orą. Paprastai sunkesnės geležtės orą judina efektyviau nei lengvesnės geležtės. Triukšmas yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Toliau apžvelgsime įvairias medžiagas, kurias gali pasirinkti ventiliatoriaus geležtėms.
Medinės geležtės ventiliatoriui
Mediena yra viena iš labiausiai paplitusių medžiagų ventiliatoriaus geležtėms gaminti dėl savo standumo ir ilgaamžiškumo. Geležtės, pagamintos iš medienos, taip pat skleidžia minimalų triukšmą, kai jos juda ore, todėl jos geriausiai tinka miegamiesiems kambariams ir svetainėms. Tačiau šie ventiliatoriai užtikrina silpnesnį oro srautą. Tačiau dauguma gamintojų tai kompensuoja medieną padengdami plastiku. Tai taip pat neleidžia medienai deformuotis ar būti paveikiamai drėgmės. Taip pat gali rasti ventiliatoriaus geležčių, pagamintų iš apdirbtos medienos, pvz., MDF.
Metalinės ventiliatoriaus geležtės
Stiprios ir patvarios metalinės ventiliatoriaus geležtės skrodžia orą labai lengvai. Todėl jos geriausiai tinka didelėms patalpoms su aukštesnėmis lubomis. Tačiau jie skleidžia garsą ir nėra idealiai tinkami miegamuosiuose. Lubinės metalinės ventiliatoriaus geležtės paprastai sveria daugiau, todėl joms sukti reikia stipresnio variklio. Be to, metalas yra linkęs rūdyti, kai naudojamas lauke, pakrantėse ar regionuose, kuriuose yra didesnė oro drėgmė. Jei gyveni šiose vietovėse, rinkis nerūdijančio plieno variantus. Chromas yra dar vienas puikus pasirinkimas tiems, kurie vienu mostu nori savo kambariui suteikti funkcionalumo, stiliaus ir blizgesio.
Plastikinės ventiliatoriaus geležtės
Kita įprasta ventiliatoriaus geležčių medžiaga yra plastikas. Šią medžiagą galima formuoti praktiškai bet kaip. Todėl gali rinktis iš daugybės dizaino parinkčių. Be to, plastikas yra lengvas, todėl yra lengviau montuoti ventiliatorių. Variklio galia taip pat bus reikalinga mažesnė. Skirtingai nuo metalinių ir medinių geležčių, plastikinės geležtės yra lengvai valomos ir nepaveikiamos atšiaurių oro sąlygų.
Stiliaus idėjos, kaip išsirinkti tinkamą ventiliatorių
Norint sukurti funkcionalius, gražius ir nesenstančius namus, labai svarbu pasirinkti produktus, kurie gerai derėtų su esamu namų stiliumi ir dizainu. Ventiliatoriai yra daiktai, kurie dažnai lieka nepastebėti, bet jie gali padėti sukurti vientiso stiliaus namus. Čia pateikiama keletas stiliaus idėjų, kad padėtų tau pasirinkti ventiliatorių, kuris atitiktų esamą namų dekorą.
Dingstamumas
Ventiliatoriai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, spalvų ir apdailos. Platus asortimentas padeda lengviau rasti tobulą stilių tavo namams. Ieškant tinkamo ventiliatoriaus savo namams, pirmiausia turi nuspręsti, ar nori įrenginio, kuris taptų dėmesio centru, ar tokio, kuris derėtų su kitais kambario elementais. Jei esi švarių linijų ir vientisos apdailos gerbėjas, gali rinktis lubų ventiliatorius, kurie atitinka lubų spalvą. Ventiliatorius pradings lubose ir neatkreips dėmesio.
Padaryki ventiliatorių dėmesio centru
Jei nori, kad ventiliatorius taptų dėmesio centru, išsirink medžiagą ar spalvą, kuri kontrastuotų su kambario sienomis ar lubomis. Pasirink ventiliatorių, kuris gerai dera su kita apdaila ar spalvomis erdvėje, kad sukurtum darnią išvaizdą. Galbūt norėsi, kad ventiliatorius atitiktų apdailą, pvz., durų rėmus, apšvietimo įrangą, langų rėmus, durų rankenas ir kitus kambario elementus. Dėmesio centro kūrimo pasirinkimas akimirksniu poveiks kambario išvaizdą.
Geležčių forma
Ventiliatoriaus geležtės būna įvairių formų - nuo plonų, lenktų iki aptakių. Turėk omenyje jausmą, kurį nori išryškinti, arba kitų kambario daiktų formą. Ventiliatoriai su švariomis linijomis puikiai tinka minimalistinio ar skandinaviško stiliaus namams. Kita vertus, lenktos geležtės puikiai atrodo pakrantės stiliaus namuose. Ieškok ventiliatoriaus formos ir medžiagos, kuri gerai derėtų su kitomis kambario apdailos medžiagomis, kad suteiktum erdvei visapusišką išvaizdą.
Dydis yra svarbus
Norint užtikrinti funkcionalumą, labai svarbu pasirinkti tinkamą ventiliatoriaus dydį, tinkantį erdvei. Be to, ventiliatoriaus dydis turės įtakos patalpos išvaizdai ir savijautai. Plonų linijų ventiliatoriai yra universalūs ir gali sklandžiai tilpti į mažesnius ir vidutinius kambarius, o didesni ventiliatoriai leis sukurti kurortiško stiliaus išvaizdą ir pojūtį.
Kokių dar veiksnių turėtum nepamiršti?
Be visų, pirmiau paminėtų svarbių dalykų, yra keletas kitų dalykų, kuriuos turi turėti omenyje perkant ventiliatorių. Štai keletas esminių klausimų, kuriuos turi sau užduoti.
-
Kur nori naudoti ventiliatorių?
Tavo ventiliatoriaus pasirinkimui įtakos turės kambarys, kuriame nori jį naudoti. Svetainėje arba dideliame kambaryje puikiai tinka bokštinis arba montuojamas prie lubų. Miegamajam rinkis bokštinį ventiliatorių arba bet kokį mažą triukšmą skleidžiantį ventiliatorių. Kita vertus, rašomojo stalo ventiliatorius su mažesne galia geriausiai tiktų biurui.
-
Kokio oro srauto tau reikia?
Ventiliatoriaus sukeliamas oro srautas yra tiesiogiai proporcingas jo galiai. Kuo didesnė galia, tuo didesnis srauto greitis. Paprastai tai nurodoma kubiniais metrais per minutę (m³/min) arba kubiniais metrais per valandą (m³/h). Daugumos mažų stalinių ventiliatorių srauto greitis siekia 15 m³/min. Svetainei rinkis 150 m³/min. srauto ventiliatorių.
-
Kokius triukšmo lygius galima toleruoti?
Visi ventiliatoriai kelia triukšmą! Nė vienas ventiliatorius nėra visiškai tylus. Labai svarbu pagalvoti apie tokį triukšmo lygį, kuris tau būtų toleruotinas. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, kur statai ventiliatorių. Būtų vėsinamam yra puiku, bet tik tada, kai ventiliatorius kelia mažiau triukšmo. Miegamuosiuose ieškok tyliausių ventiliatorių. Atmink, kad triukšmo lygiai skirtinguose modeliuose skiriasi, todėl būtinai perskaityk gaminio specifikacijas. Triukšmo lygis matuojamas decibelais (dB). Paprastai triukšmas, viršijantis 60 dB, būtų nemalonus ausims.
Įsigyk tobulą ventiliatorių internetu
vidaXL siūlo platų aukščiausios kokybės ventiliatorių pasirinkimą, kad tavo namuose ar biure būtų vėsu. Mūsų įsipareigojimas visada buvo teikti aukščiausios klasės produktus mūsų klientams. Mūsų produktų asortimentą sudaro įvairių medžiagų, formų, dydžių, spalvų ventiliatoriai. Taigi, nesvarbu, ar turi mažą, ar didelį kambarį, garantuojame, kad rasi ventiliatorių, kuris užtikrins pakankamą oro cirkuliaciją tavo erdvėje.
Tiems, kurie ieško ventiliatoriaus, kuris suteiktų stiliaus ir elegancijos jų erdvėje, mes turime ką pasiūlyti. Mes turime įvairių elegantiškų, gražios apdailos ventiliatorių, dėl kurių esame tikri, kad atitiktų tavo esamą dekoro tematiką.