Kaip išsirinkti tinkamą gervę
Gervė yra būtina įranga žmonėms, kurie reguliariai važiuoja bekele. Jei neturi gervės, bus sunku ištraukti savo transporto priemonę iš gilaus purvo ar smėlio. Galima praleisti visą popietę kasant kastuvu, o juk to visai nesinori būnant lauke.
Jei ieškai gervės, nustebsi, kad rinkoje galima rasti platų jų pasirinkimą. Žinojimas, ko ieškoti, gali labai padėti išsirinkti konkrečiai užduočiai tinkamiausią gervę. Kad tau būtų lengviau, sukūrėme šį paprastą vadovą, kuris padės išsirinkti tinkamą gervę.
Rankinė ar elektrinė gervė: kurią pasirinkti?
Vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria gervės pirkėjai, yra apsispręsti, ar pirkti rankinę, ar elektrinę gervę. Jie abu yra puikūs variantai, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kiekvieną iš jų prieš apsisprendžiant.
Kaina ir efektyvumas
Rankinės gervės yra pigesnės nei elektrinės gervės. Tačiau elektrinės gervės yra greitesnis ir efektyvesnis pasirinkimas.
Apkrovos galingumas ir akumuliatoriaus veikimo laikas
Nors abu variantai atlaiko didelę apkrovą, elektrinis variantas nepavargs ir greičiausiai kels sunkesnius krovinius. Tačiau elektrinei gervei reikia maitinimo šaltinio ir ilgai naudojant ji gali greitai iškrauti automobilio akumuliatorių.
Kurią gervės virvę rinktis?
Turėsi nuspręsti, ar naudoti plieninį trosą, ar sintetinę virvę. Pažvelkime atidžiau į abu variantus, kad padėtume tau rasti geriausią sprendimą.
Plieninis kabelis
Plienas yra labiausiai paplitęs kabelis, skirtas vyniojimui. Tai yra tinkamiausias pasirinkimas visureigiams, nes yra įrodyta, kad jis yra veiksmingiausias įrankis. Jis yra patvarus ir tvirtas, todėl idealiai tinka važiuojant nelygiu ir abrazyviniu reljefu, kur galima susidurti su akmenimis ir akmenuotu purvu. Tačiau plienas gali nusidėvėti, todėl naudok apsaugines pirštines. Plieninius trosus sunku nutraukti, palyginti su sintetiniais lynais. Kita vertus, jis yra ilgaamžis ir yra pigesnis nei sintetinė virvė.
Sintetinė virvė
Sintetinė virvė vis labiau populiarėja, ir tam yra rimta priežastis. Jie pagaminti iš lengvo polietileno, todėl juos lengva prižiūrėti ir sutaisyti. Keista, kad sintetinė virvė yra stipresnė nei plieninė. Kai ji nutrunka, ji pavojingai nekabės. Tačiau esant atšiaurioms oro sąlygoms, ji linkusi įtrukti. Sintetinės virvės puikiai tiks daugumoje automobilio ištraukimo reikalaujančių situacijų. Svarbu, kad sintetinė virvė būtų uždengta, kai ji nenaudojama.
Kokios galios turėtų būti gervė?
Dauguma gervių turi gervės reitingą, kuris rodo, kokį svorį jos gali tempti. Tačiau labai svarbu atsiminti, kad šie įvertinimai yra skirti tik orientuotis į svorį, kurį gervė gali traukti esant tobuloms sąlygoms. Yra daug dalykų, kurie turi įtakos gervės veikimui. Tai apima kabelio kampą, variklio dydį ir kt.
Gervės linijos sluoksnių skaičius yra vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos gervės galiai. Gervė paprastai yra mažiau galinga, kai aplink gervės liniją yra apvynioti keli kabelio sluoksniai. Keli kabelio sluoksniai ant vienos ritės gali atimti iki 40 % galios. Taigi, tu visada turi į tai atsižvelgti, jei planuoji tempti didelius krovinius.
Iš kokių tvirtinimo variantų galima rinktis?
Be aukščiau paminėtų punktų, taip pat reikia atsižvelgti į gervės tvirtinimą. Galima pasirinkti iš trijų pagrindinių montavimo variantų.
-
Bamperio tvirtinimas yra paprasčiausia ir labiausiai paplitusi tvirtinimo parinktis. Jos ne tik universalios, bet ir lengvai montuojamos.
-
Daugiafunkcis tvirtinimas yra šiek tiek sudėtingesnis nei tvirtinimas ant buferio. Ši tvirtinimo parinktis leidžia tvirtinti gervę tiek automobilio priekyje, tiek gale. Tačiau tai nėra pats patvariausias variantas, kurį gali pasirinkti.
-
Taip pat populiari parinktis yra buferio gervė. Tai atrodo kaip tavo automobilio dalis. Ji ne tik tarnauja kaip gervė, bet ir apsaugo automobilio priekinę dalį.
Papildomos funkcijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį
Štai keletas papildomų funkcijų, į kurias reikia atkreipti dėmesį perkant gervę.
Kabelio ilgis
Vidutinis daugumos gervių troso ilgis yra 24–40 m. Rekomenduojama nesirinkti per trumpų ar per ilgų variantų. Perkant kabelį atskirai, visada vadovaukis gamintojo rekomendacijomis dėl jo ilgio.
Atsparumas vandeniui
Gervė turi kovoti su stichijomis, būnant lauke. Pasirink gervę su tam tikru apsaugos lygiu. Tai užtikrins, kad gervė išliks stipri ir tarnaus ilgiau.
Nuotolinis valdymas
Kai kurios gervės yra parduodamos su nuotolinio valdymo pulteliu, leidžiančiu valdyti gervę iš saugaus atstumo. Nuotolinio valdymo pultelis gali būti laidinis arba belaidis.