Kaip išsirinkti tinkamą brezentą
Brezentas arba tentas yra naudojamas kaip apsauginė danga objektams ar vietoms. Nesvarbu, ar reikalingas sodo įrangos laikymui, ar stovyklavimui, brezentas apsaugos nuo nepalankių oro sąlygų, tokių kaip smarkus lietus, stiprus saulės poveikis ir net stiprus vėjas.
Brezentai dažniausiai gaminami iš patvarių, vandeniui atsparių medžiagų. Jie yra populiarūs tarp gamtos entuziastų ir paplūdimio poilsiautojų, nes yra lengvai paklojami, kad apsaugotų vartotojus nuo ekstremalių oro sąlygų. Jei ieškai brezento ir nežinai, nuo ko pradėti, mes pasiruošę tau padėti. Mes sukūrėme šį paprastą vadovą, kuris padės išsirinkti tavo poreikius atitinkantį brezentą.
Kokią brezento medžiagą turėtum pasirinkti?
Brezentai yra pirmiausia gaminami iš tvirtos, atsparios plyšimui medžiagos, kad atlaikytų atšiaurias oro sąlygas. Galima rinktis iš daugybės medžiagų, tokių kaip drobė, plastikas ir polietilenas. Pažvelkime į šias medžiagas iš arčiau.
Drobiniai brezentai
Drobė - viena populiariausių medžiagų brezentui. Jie yra pagaminti iš medvilnės, todėl yra ekologiški. Tinkamai prižiūrint, jie gali tarnauti daugelį metų. Taip pat gali išmesti drobinius brezentus, kai jie susidėvi. Po kurio laiko jie visiškai suyra. Drobė taip pat yra pralaidi orui, leidžianti orui patekti tarp pluoštų. Ji taip pat yra lengva, todėl su ja lengva dirbti. Tačiau jie nėra atsparūs vandeniui ir gali būti lengvai nupūsti arba pasidengti pelėsiu, nuolat esant drėgnoms oro sąlygoms.
Polietileno brezentai
Polietilenas yra universaliausia ir populiariausia brezento medžiaga dėl prieinamos kainos ir ilgaamžiškumo. Jis taip pat yra stiprus, patvarus, bekvapis, netoksiškas ir atsparus nepalankioms oro sąlygoms. Polietilenas gali būti pagamintas iš didelio arba mažo tankio formų. Tvirtas poliesteris pasižymi geresniu polietileno padengimu ir didesniu akių skaičiumi. Taip pat galima rasti įvairių spalvų, įskaitant rudą, baltą, sidabrinę ir kitas. Jei ieškai brezento laikinam naudojimui, rinkis lengvą variantą. Tačiau nuolatinis atšiaurių oro sąlygų poveikis gali turėti įtakos bendrai polietileno brezento struktūrai.
PVC brezentai
Iš polivinilchlorido (PVC) arba plastiko pagaminti brezentai yra tvirti ir patvarūs. Juos galima naudoti ilgiau nei 15 metų. Jie yra geriausias pasirinkimas dažniausiai naudojantiems juos apsaugos tikslais. PVC taip pat įperkamas ir universalus. Gali kirpti ir formuoti medžiagą taip, kaip tau patinka. Jis taip pat yra lengvas, bet tvirtas. Plastikinis brezentas taip pat yra atsparus nepalankioms oro sąlygoms, smūgiams, korozijai ir cheminių medžiagų poveikiui. Be to, PVC yra saugi medžiaga. Jame nėra jokių toksiškų komponentų. Tačiau naudojant plastikinį brezentą turėtum vengti aštrių daiktų, nes jie gali lengvai įplėšti audinį. Taip pat turėtum jį saugoti nuo graužikų.
Papildomos funkcijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį
Be medžiagos, yra keletas kitų dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį perkant brezentą. Atsižvelgiant į šias funkcijas užtikrinsi, kad įsigysi tavo poreikius atitinkantį brezentą.
Storis
Brezentų galima rasti įvairaus storio. Gamintojai matuoja brezento lašktus milimetrais. Storesni brezentai yra patvaresni nei plonesni variantai. Taigi, jei ieškai brezento, skirto naudoti lauke, rinkis storesnį variantą, kuris atlaikytų stiprų lietų, vėją ir kaitrią saulę.
Dydis ir forma
Svarbu pasirinkti brezentą, kuris uždengtų daiktus ar plotą nepalikdamas perteklinės medžiagos. Pavyzdžiui, jei stovyklaujant, nenori nešti didesnio ir sunkesnio brezento, nei reikia tavo stovyklavimo palapinei. Išmatuok palapinės grindų matmenis ir surask brezentų dydžius, kurie yra keliais centimetrais didesni už palapinės grindis. Taip pat labai svarbu atsižvelgti į palapinės grindų formą, kad nepirktumėte stačiakampio tarpiklio kvadratinėms grindims.
Spalvos
Žmonėms, kurie domisi bendra savo stovyklavietės estetika, tinkamos spalvos pasirinkimas gali labai padėti pasiekti norimą išvaizdą. Pavyzdžiui, gali pasirinkti brezento spalvą, atitinkančią likusią stovyklavimo įrangą. Tinkamos spalvos pasirinkimas gali turėti ir praktinių privalumų. Pavyzdžiui, laukinės gamtos fotografas gali norėti nusipirkti gamtos raštų brezentus, kad jie būtų mažiau pastebimi.
Brezentų priežiūros patarimai
Nepaisant to, ka.d brezentas yra atsparus vandeniui ir tvirtas, juos reikia prižiūrėti, kad jie išliktų geros būklės Štai keletas priežiūros patarimų, kurių negalima pamiršti.
-
Brezentą valyk švelniu muilu. Jis gerai veikia purvą ir nešvarumus, kurie nusėda ant brezento.
-
Valant brezentą, išskleisk jį ir nešvarumus pašalink minkštų šerių šepetėliu arba kempine.
-
Esant įsisenėjusioms dėmėms, ištiesk brezentą ant grindų ir leisk muiluotam vandeniui veikti apie 15 minučių.
-
Nenaudok stiprių cheminių medžiagų brezentui valyti, nes tai gali padaryti negrįžtamą žalą.
Peržiūrėk mūsų kolekciją ir rask geriausią brezentą kitam nuotykiui.