Patarimai, kaip išsirinkti geriausią banglentę
Išsirinkti banglentę yra gana įdomi užduotis, ypač jei ją atlieki pirmą kartą! Galbūt jau planuoji savo dieną paplūdimyje ir kovoji su šiomis bangomis taip, kaip svajojai. Jei nori kuo geriau išnaudoti savo dieną, būti saugus ir vis tiek smagiai praleisti laiką, tau reikalinga geriausia banglentė.
Bet kas daro banglentę tau tinkama? Norint atsakyti į šį klausimą, reikia pagalvoti apie daugybę smulkmenų. Renkantis banglentę turėtum atsižvelgti į savo patirtį, bangas, kurias skrosi, ir fizinio pasirengimo lygį. Žinoma, jos dizainas turėtų atitikti tavo asmenybę, kad banglenčių sportas būtų dar šaunesnis.
Taigi, kokia forma, dydis ir dizainas tau tiktų? Pateikiame keletą puikių patarimų, kaip išsirinkti tobulą banglentę. Patyrinėkime jas kartu.
Ko ieškoti banglentėje?
Banglentė turi būti tvirta, bet ne per daug stabili, kad ja būtų galima manevruoti kaip tik norima. Rasti pusiausvyrą turėtų būti paprasta, tačiau pasinaudok laisve skrosti bangas taip, kaip tau patinka. Net ir esant didelėms bangoms, banglentės forma skirta palengvinti irimąsi. Norint įvaldyti visas šias detales, reikia ieškoti šių aspektų:
Kaip gerai plūduriuoja tavo banglentė?
Jei panagrinėsime plūduriavimo mechaniką, tai priklauso nuo ploto, kurį užima tavo lenta. Banglentė turi greitai pakilti tinkamu laiku ir užtikrinti reikiamą greitį, kad galėtum pagauti bangas. Todėl didesnės lentos yra geresnės, nes sumažina pasipriešinimą. Ilgosios ir vidutinės banglentės paprastai būna didesnės, nes jos leidžia užšokti ant bangos ankstesniame, gilesniame etape.
Banglentės valdymas
Valdymas parodo, kaip tavo ir bangos energija prisideda prie judėjimo į priekį. Tam bus reikalinga pakankamai lanksti lenta, atitinkami pelekai ir tinkamo tipo bėgelių profilių. Kai kalbame apie bėgelių profilius, mes kalbame apie lentos storį, kuris lemia jos plūdurumą. Pavyzdžiui, kietesni bėgelių profiliai užtikrina didesnį manevringumą, o minkštesni profiliai pagerina plūduriavimą ir padidina varomąją jėgą.
Kiek tavo lenta primena bananą?
Kaip matyti iš šoninio profilio, lenta su mažiau kontakto su vandeniu veikia efektyviau ir pasiekia irklavimo greitį daug greičiau nei daug lankstesnė lenta. Tai leidžiama lengviau apsisukti ir manevruoti. Be to, daug svirčių gali neleisti lentos nosiai palįsti po vandeniu, kai kyla stačios bangos.
Pasirink tinkamą banglentės dydį
Visi pradedantieji gali patvirtinti, kad didesnė banglentė visada yra geriau nei mažesnė. Tačiau bus įvairių priežasčių, kodėl mokydamasis gaudyti bangas pakeisi banglentės dydį.
Irkluodamas į bangas ant ilgosios lentos, tu vis tiek gali tai padaryti, net jei esi šiek tiek per toli nuo uodegos. Jos gerai slysta ir norint irkluoti reikia mažiau pastangų nei su mažesnėms lentoms, nes jos ilgos ir plokščios. Jei esi per toli ant mažesnės lentos, jausi per daug tempimo, todėl niekada nepagausi bangų. Tačiau norint pasirinkti tinkamą dydį, turime atsižvelgti į banglentės tūrį ir tavo sukauptą patirtį.
Jei esi pradedantysis, tavo ilgoji lenta turėtų būti 91 cm ilgesnė už ūgį. Šis banglentės dydis padės išmokti sukti ir lengvai valdyti ilgąją lentą.
Vidutinio lygio banglentininkai turi daugiau erdvės žaisti renkantis lentos dydį. Ilgosios lentos vis tiek turėtų būti 91 cm aukštesnės už tave, o funboard lentos gali būti nuo 30 iki 60 cm aukštesnės, priklausomai nuo banglentės formos ir dizaino. Pavyzdžiui, žuvies tipo lentos dydis paprastai yra 5–10 cm mažesnis už tavo trumpąją lentą. Kita vertus, idealus trumposios lentos dydis yra 5–15 cm aukštesnis už tave. Tačiau tai taip pat priklauso nuo bangų, kurias gaudysi, dydžio.
Patyrusiems banglentininkams lentos ilgis ne visada trumpėja jiems tobulėjant. Tačiau įgudęs banglentininkas pakeičia plaukimo stilių ir sumažina lentos dydį, kad sutelktų dėmesį į konkrečius tikslus. Esant nelabai idealiomis plaukimo banglentėmis aplinkybėmis jie siekia savo aukščiausių tikslų.
Iš įvairių medžiagų gaminamos banglentės
Medžiaga, iš kurios pagaminta banglentė, lemia jos stiprumą, plūdrumą ir lankstumą. Tai yra medžiagos, kurios dažniausiai naudojamos banglentėms gaminti.
Putplasčio plokštės
Putplasčio lentos idealiai tinka pradedantiesiems! Jos yra tvirtesnės, stabilesnės ir lengviau pagaunamos bei su jomis lengviau gaudyti bangas nei iš stiklo pluošto pagaminta lenta. Stabilumas, lengvas svoris, ilgaamžiškumas ir paprastas irimasis – visa tai užtikrinama. Banglentę, pagamintą iš putplasčio yra daug sunkiau įlenkti nei įprastą banglentę su kietu padengimu.
Banglentės pagamintos iš stiklo pluošto
Pavadinimas „stiklo pluošto banglentė“ kilo dėl to, kad joje yra poliuretano šerdis, padengta stiklo pluoštu. Nors stiklo pluošto banglentės yra labiau linkusios lūžti, jos gali irtis bangose geriau nei epoksidinės banglentės. Dėl šios priežasties, jos šiek tiek labiau tinka vidutinio lygio ar patyrusiems banglentininkams.
Epoksidinės banglentės
Dėl lengvesnio svorio ir centre naudojamo putplasčio epoksidinės banglentės itin gerai plūduriuoja. Iš plačiai naudojamų EPS putų pagaminti banglenčių putplasčio ruošiniai naudojami epoksidinių banglentių gamybai, kurios yra lengvesnės ir gerai plūduriuojančios. Su tokia banglente pradedantiesiems bus daug lengviau pagauti bangą.