Tinkamų dekoratyvinių vazonų parinkimas tavo erdvei
Nesvarbu, ar pastatysi patalpoje, ar lauke, dekoratyviniai vazonai yra puikus būdas suteikti vizualinį patrauklumą tavo erdvei. Kaip ir priderinta striukė, dėl kurios kasdienis ansamblis atrodo nuostabiai, tinkami dekoratyviniai vazonai akimirksniu suteiks tavo erdvei patrauklumo. Tačiau vazonai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, skirtis formomis ir dydžiais, todėl paprastam pirkėjui sunku žinoti, ko ieškoti.
Laimei, sukūrėme šį paprastą vadovą, kuris padės rasti tavo erdvei tinkamus dekoratyvinius vazonus. Nesvarbu, ar ieškai mažo, ar didelio, ar kambarinio vazono ar vazono, atitinkančio tavo turimą špagatą, mes padėsime tau teisingai pasirinkti, tad skaityk toliau!
Kokią medžiagą turėtum pasirinkti perkant dekoratyvinius vazonus?
Vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant dekoratyvinius vazonus, yra jų konstrukcijoje naudojama medžiaga. Pasirinkta medžiaga turės įtakos ne tik dekoratyvinio vazono išvaizdai ir ilgaamžiškumui, bet ir augalų sveikatai. Čia pateikiamos labiausiai paplitusios medžiagos, naudojamos dekoratyviniams vazonams gaminti.
Plastikiniai dekoratyviniai vazonai
Plastikiniai dekoratyviniai vazonai yra vienas iš populiariausių variantų, daugiausia dėl to, kad jie yra lengvi ir nebrangūs. Jie gali būti naudojami kartu su vazonui skirta lėkšte ant balkono ar terasoje. Be to, jie yra patvarūs, reikalauja mažai priežiūros ir jų galima rasti įvairių stilių, todėl jie yra vienas iš universaliausių sodinimo sprendimų rinkoje. Plastikiniai augalų vazonai taip pat gali būti įvairių spalvų ir apdailos, kad papildytų tavo dekorą ir esamą spalvų schemą. Plastiko trūkumas yra tas, kad jis neleidžia augalų šaknims kvėpuoti. Tai reiškia, kad turėsi reguliariai persodinti savo augalus.
Mediniai dekoratyviniai vazonai
Kadangi mediniai dekoratyviniai vazonai yra pagaminti iš natūralios medžiagos, jie nekelia jokių sveikatos problemų augalams. Mediena taip pat yra nesenstanti klasika, suteikianti tavo erdvei natūralų grožį. Dekoratyviniai vazonai, pagaminti iš medienos gali būti įvairių rūšių ir spalvų. Tačiau tikmedis yra populiariausia mediena, naudojama dekoratyviniams vazonams gaminti. Tikmedžio dekoratyviniai vazonai yra ne tik elegantiški, bet ir prašmatniai atrodantys bei elegantiški. Juose yra daug aliejaus, todėl jie yra nepralaidūs vandeniui ir atsparūs puvimui bei termitų atakoms. Dažytos medienos dekoratyviniai vazonai taip pat yra puikus būdas atnaujinti lauko zoną ir sukurti vientisą dizainą. Vienintelis medinių vazonų trūkumas yra tas, kad jie nėra patvarūs.
Metaliniai dekoratyviniai vazonai
Pats stipriausias ir patvariausias iš visų medžiagų, metalas yra viena geriausių medžiagų dekoratyviniams vazonams gaminti. Egzistuoja įvairių metalinių vazonų tipų, tačiau dažniausiai naudojamos medžiagos yra aliuminis, nerūdijantis plienas ir kalta geležis. Metaliniai augalų vazonai nesuduš, nesibraižys ir nesuskils. Tačiau jie linkę rūdyti, kai jie paliekami lauke. Pasirinkus dažytus arba milteliniu būdu dengtus variantus, tavo dekoratyviniai vazonai atlaikys bet kokias nepalankias oro sąlygas. Nerūdijančio plieno vazonai taip pat yra geras pasirinkimas lauke. Metalo trūkumas yra tas, kad jis paprastai yra sunkus ir linkęs įkaisti šiltesniais mėnesiais.
Pinti dekoratyviniai vazonai
Pinti krepšiai atrodo labai tinkami tavo namų sodui. Skirtingai nuo plastiko, jie yra ekologiški ir draugiški aplinkai. Kadangi jie yra pagaminti iš natūralių medžiagų, jie suteiks erdvei natūralų grožį, neskaitant tavo augalų auginimo. Pinti dekoratyviniai vazonai dažnai būna su plastikiniu padengimu, esančiu viduje. Jei perki pintą krepšelį be plastikinio padengimo arba nori pats jį įdėti, iškirpk maišelį arba liniją, kad padengtum visą dugną ir apie 7 cm krepšelio šonus. Tada panaudok stiprius klijus, kad sujungtum dalis ir leisk klijams išdžiūti. Pagrindinis pintų vazonų trūkumas yra vandens ir drėgmės sulaikymas. Tačiau, pridedant smėlio sluoksnį į krepšį, pagerės drėgmės sulaikymas.
Koks dekoratyvinio vazono dydis yra geriausias?
Dekoratyvinio vazono dydis yra dar vienas svarbus dalykas, kurio negalima pamiršti. Atmink, kad augalams reikia erdvės augti ir jie yra laimingesni, kai yra sodinami į tinkamo dydžio vazonus. Dekoratyvinis vazonas taip pat turėtų būti tinkamo dydžio, kad tiktų tavo vidaus ar lauko erdvei. Čia pateikiamos gairės, padėsiančios tau surasti idealų vazono ir erdvės dydžio santykį.
Atsižvelk į vazono dydį
Kai kalbame apie augalo dydį, mes kalbame apie vazono, kuriame auginamas augalas, skersmenį (atstumą per viršų), o ne patį augalą. Taigi, 10 cm augalas auga 10 cm vazone. Su šiais išmatavimais galėsi pasirinkti tinkamą dekoratyvinį vazoną savo augalui.
Pagalvok apie augalo šaknis
Pasirink vazoną, kuris yra nuo 2 ½ cm iki 5 cm platesnis už augalą. Didesnis deratyvinis vazonas visada yra geresnis, nes per mažas vazonas nesuteiks šaknims laisvės augti ir vystytis, taip paveikdamas bendrą augalo sveikatą.
Pasirink tinkamą aukštį
Vazonai gali būti įvairių aukščių, kad būtų galima pasodinti skirtingų ilgių augalų šaknis. Tinkamas vazonas turi būti pakankamai aukštas, kad tilptų augalo šaknys, o viršuje paliktų papildomos 2½ cm–5 cm vietos laistymui. Trumpesni vazonai geriausiai tinka augalams su negiliomis šaknimis, o aukšti vazonai puikiai tinka augalams su gilesnėmis šaknimis. Taip pat reikia pagalvoti, kaip augalas atrodo vazone. Pasirink vazoną, kuris apimtų bent puse augalo aukščio, kad išvaizda atrodytų subalansuota.
Venk perpildymo
Terminas „perpildymas“ reiškia augalų auginimą dideliuose vazonuose, kur dėl riboto oro srauto gali pūti šaknys ir atsirasti kitų ligų. Tinkamo vazono dydžio pasirinkimas yra svarbus užtikrinant, kad augalai gautų pakankamai vandens ir maistinių medžiagų.
Kokios spalvos dekoratyvinį vazoną turėtum pasirinkti?
Vazonai gali būti įvairių spalvų, kad atitiktų tavo dizaino stilių ir asmeninius pageidavimus. Taip pat nustebsi sužinojęs, kad spalvos gali labai paveikti augalo augimą. Vazono spalva gali turėti įtakos dirvožemio temperatūrai ir kiek saulės spindulių yra sugeriama. Pavyzdžiui, tamsių spalvų lauko vazonai sugeria daugiau šilumos nei šviesesni. Pažvelkime į labiausiai paplitusias spalvas, iš kurių galima rinktis perkant vazoną.
Balta
Balta visada asocijuojama su grynumu. Ji taip pat atspindi daug natūralios šviesos, todėl erdvė atrodo per ryškiai. Taip pat gali juos naudoti kartu su tamsios spalvos vazonais, kad sukurtum drąsią išvaizdą. Jie nėra patys įspūdingiausi vazonai, tačiau gali suteikti tavo erdvei gaivumo pojūtį.
Smėlio ir ruda spalva
Bene labiausiai paplitusios vazonams skirtos spalvos – smėlio ir saulės įdegio spalvos – atspindinčios pakankamai šviesos ir nesugeriančios per daug saulės šilumos. Šios žemiškos arba neutralios spalvos sukuria taikos ir ramybės jausmą, ko tau ir reikia namuose. Jie taip pat dera su beveik bet kokia spalva.
Mėlyna ir žalia
Laikomos universaliausiomis spalvomis, mėlyna ir žalia suteiks erdvei vėsumo ir atsipalaidavimo pojūtį. Juos taip pat galima derinti su ryškiomis spalvomis, tokiomis kaip geltona ir raudona, kad atrodytų gyvybingai. Tačiau būk atsargus su šiomis spalvomis, nes jos paprastai sugeria daugiau šviesos ir šilumos, taip padidindamos dirvožemio temperatūrą. Jei naudoji šių spalvų sodo vazonus, apsvarstyk galimybę stebėti dirvožemio temperatūrą termometru, ypač vasarą.
Geltona
Geltonų vazonų pastatymas sode ar įtraukimas į interjerą yra puikus būdas suteikti erdvei papildomos spalvos. Geltona spalva taip pat suteiks namams šiltumo ir neapibrėžtumo. Geltonus vazonus gali derinti su tamsesnėmis spalvomis, pavyzdžiui, violetine, kad pagyvintum erdvę. Derinant su vidutinio atspalvio spalvomis, pvz., žalsvai melsva, sukuriama švelnesnė aplinka.
Rožinė ir raudona
Šios spalvos suteiks erdvei eklektiškumo pojūtį. Jie taip pat gali būti derinami su šviesesnės spalvos vazonais. Be to, šie atspalviai suteikia erdvei romantiškumo ir puikiai tinka atverti mažesnes ar kompaktiškas erdves.
Vazonų sodo idėjos, kurias reikia turėti omenyje
Geriausias dalykas, auginant augalus vazonuose, yra tai, kad tau nereikia būti kraštovaizdžio dizaineriu, kad galėtum juos išdėstyti ir užtikrinti, kad augalai klestėtų. Su nedideliu įsipareigojimu ir šiomis paprastomis idėjomis tikrai turėsi klestinčius dekoratyvinius vazonus sode.
-
Pasirink tinkamą vazoną – kai saulė šviečia, dirva, lapai ir šaknys įkaista. Taigi, jei pasirinksi tamsaus metalo vazoną, rizikuoji perkaitinti vazoną su jo turiniu. Tačiau šviesūs sodo dekoratyviniai vazonai leidžia augalams klestėti.
-
Augalai klesti vazone, kuriame yra nubėgimas vandeniui – jei perki vazonus augalams, pažymėtus kaip „vidaus ir lauko“, prieš naudojant juos savo sode įsitikink, kad ištraukei drenažo angą. Be to, po vazonu padėk lėkštę, kad jis nesuteptų terasos ar plytelių.
-
Pasirink tinkamą dirvą – tau gali kilti pagunda naudoti dirvą iš savo kiemo, tačiau augalai jame neklestės. Svarbu pasirinkti derlingą dirvožemį, kuris leidžia vandeniui ir orui lengvai judėti. Svarbiausia naudoti tinkamas trąšas.
-
Šiltesniais mėnesiais laistyk augalus bent du kartus per savaitę. Kasdien tikrink dirvožemio drėgmę ir vandenį, atsižvelgiant į reikalavimus.
Įsigyk sodo vazonų iš vidaXL
Suteik savo augalams gražią vietą augti, tuo pačiu pagerinant savo erdvės išvaizdą su mūsų puikiai sukurtais vazonais. Čia, vidaXL, mes didžiuojamės didele aukščiausios kokybės vazonų, sukurtų iš aukštos kokybės medžiagų, kolekcija. Mūsų vazonų asortimente galima rasti įvairių dydžių, stilių ir spalvų vazonų, kurie atitiktų tavo skonį ir dizainą.
Net ir išrankiausi pirkėjai tikrai ras kažką asortimente, kas tiks jų gyvoms gėlėms, žolelėms ir augalams. Be to, pateikiame tik gerai žinomų produktų sąrašą, tai reiškia, kad tau garantuojame aukščiausios kokybės sodo vazonus, kurie tarnaus ilgus metus. Peržiūrėk mūsų kolekciją jau šiandien ir rask tobulus dekoratyvinius vazonus savo erdvei.