Medienos medžiagų vadovas: 3 pagrindinės medienos rūšys, naudojamos balduose

Šiame medinių baldų vadove kalbėsime apie tris pagrindines baldų medienos rūšis. Tai yra spygliuočių mediena, kietoji mediena ir perdirbta mediena. Suprantant kiekvienos rūšies savybes, renkantis baldus gali priimti pagrįstus sprendimus.

Lauko baldai turi atlaikyti nepalankias oro sąlygas, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą. Taip pat aptarsime impregnavimo techniką, dėl kurios mediena tampa patvaresnė. Sužinokime daugiau apie geriausias medienos rūšis, naudojamas baldams gaminti.

Žinok apie 3 skirtingus pagrindinius medienos tipus: spygliuočių, kietmedžio ir apdirbtos medienos

Spygliuočių mediena, kietmedis ir perdirbta mediena yra trys pagrindinės baldų medienos rūšys. Šiame medinių baldų vadove norime išsiaiškinti paplitusius mitus ir išsiaiškinti šių medienos rūšių savybes, stipriąsias puses ar populiarius panaudojimo būdus.

  • Kas yra spygliuočių mediena?

    „Spygliuočių medienos“ pavadinimas yra mažiau susijęs su medienos konsistencija, o labiau su tuo, iš kokios medienos ji kilusi. Spygliuočių mediena išgaunama iš visžalių spygliuočių (spygliuočių) medžių, tokių kaip pušis, kedras ir eglė. Šios rūšies medienos struktūra yra tolygaus tankio, todėl apdirbant ji atrodo minkšta. Spygliuočių medienos baldai dažnai yra ekonomiškesni ir suteikia kaimiško žavesio dėl savo neapdorotos tekstūros ir raštų. Ji taip pat naudojama statybinėms konstrukcijoms, terasoms ir lauko baldams, nes apdorojus ją, gali atlaikyti nepalankias oro sąlygas. Šios rūšies mediena taip pat yra atspari puvimui ir vabzdžiams.

Spygliuočių baldai turi keletą reikšmingų privalumų. Ji yra pigesnė, palyginti su kietmedžiu, todėl tai puikus pasirinkimas taupantiems pirkėjams. Be to, spygliuočių medienos baldai yra lengvesni, todėl juos lengviau perkelti.

Kitas įprastas spygliuočių baldų panaudojimas yra lauko sodo baldų gamyba. Dėl natūralios spygliuočių medienos atsparumo nepalankioms oro sąlygoms, apdorojus ir prižiūrint, ji puikiai tinka lauko sąlygomis laikyti. Reguliari priežiūra, pavyzdžiui, dažymas, lakavimas ir apsauginių sluoksnių tepimas, pagerina jos ilgaamžiškumą ir tarnavimo laiką.

Dabar populiaru
174.99 €

PVM įskaičiuotas

  • Kas yra kietmedis?

    Kietmedis išgaunamas iš medžių su lapais ir sėklomis, pavyzdžiui, ąžuolo, klevo, raudonmedžio ir graikinio riešuto. Kitaip nei spygliuočių mediena, išgaunama iš visžalių medžių, kietmedis yra atsparesnis. Taip yra todėl, kad jie auga lėčiau ir turi kompaktiškesnę struktūrą, todėl mediena yra tankesnė. Bambuko (medį primenančio augalo) ir palmės savybės yra tokios pat kaip ir kietmedžio. Kartais juos galima rasti po perdirbtos medienos etikete.

    Kietmedžio baldai pasižymi plačia spalvų gama, įdomiais raštais ir natūraliu sugebėjimu atlaikyti nusidėvėjimą. Dėl savo kokybės tai yra ilgalaikė investicija, nes kietmedžio dirbiniai gali būti perduodami iš kartos į kartą.

Kas yra perdirbta mediena?

Perdirbta mediena, dar žinoma kaip kompozicinė mediena, yra universali medžiaga, naudojama baldų gamyboje. Skirtingai nuo medienos masyvo, kuris išgaunamas iš medžių, perdirbta mediena sukuriama sujungiant medienos faneros arba pluošto sluoksnius su klijais ir dervomis. Labiausiai paplitusios perdirbtos medienos rūšys yra fanera, vidutinio tankio pluošto plokštė (MDF) ir kompozicinė plokštė.

  • Vienas iš pagrindinių perdirbtos medienos baldų privalumų yra jų ilgaamžiškumas. Gamybos procesas suteikia jai didesnį stabilumą ir atsparumą deformacijai, susitraukimui ar išsiplėtimui dėl temperatūros ir drėgmės pokyčių. Dėl to perdirbtos medienos baldai yra patvarūs įvairiose aplinkose.

    Perdirbta mediena taip pat suteikia daugiau įvairovės, palyginti su natūralia mediena. Jos galima įsigyti su įvairia apdaila, įskaitant fanerą, kuri atrodo kaip populiarios kietmedžio rūšys, suteikiančios daugiau dizaino kūrimo galimybių. Perdirbtos medienos panaudojimas yra tvaresnis, nes ji gali būti pagaminta iš perdirbto medienos pluošto arba greitai augančių medžių rūšių.

Sukonstruoti perdirbtos medienos baldai yra tvirti ir ilgaamžiai. Norint prailginti jos tarnavimo laiką, turėtum laikytis tam tikrų priežiūros taisyklių:

  • Vengti skysčių išsiliejimo. Nedelsiant nuvalyk išsiliejusį skystį sausa šluoste arba popieriniu rankšluosčiu.
  • Pasitelk švelnius valymo produktus, pvz., švelnius valiklius, specialiai sukurtus mediniams paviršiams valyti. Venk stiprių chemikalų, kurie gali pažeisti apdailą.
  • Saugok nuo tiesioginių saulės spindulių, didelės drėgmės ir ekstremalių temperatūrų svyravimų.
  • Norint gauti konkretesnių priežiūros patarimų, visada atkreipk dėmesį į gamintojo nurodymus.

Kodėl pristatoma mediena kartais būna šlapia arba žalsvos spalvos?

Ar kada susimąstei, kodėl tavo mediniai lauko baldai pristatomi kartais atrodo šlapi arba žalsvi? Atsakymas kyla iš proceso, vadinamo medienos impregnavimu.

Medienos impregnavimas yra metodas, kuris reiškia medienos apdorojimą cheminėmis medžiagomis, kad ji tarnautų ilgiau. Mediena dedama į konteinerį ir slėgiu paviršius padengiamas konservuojančių cheminių medžiagų deriniu. Šis slėgis leidžia chemikalams giliai prasiskverbti į medienos pluoštą ir suteikia ilgalaikę apsaugą. Medienos impregnavimas padaro medieną patvaresne, tvirtesne ir atsparesne kenkėjams ar puvimui.

Impregnuojant naudojamo konservanto tipas turi įtakos medinių baldų spalvai. Kai kurie konservantai, tokie kaip vario pagrindu pagaminti konservantai, gali suteikti medienai mėlyną arba žalią išvaizdą. Šią spalvą išgauna cheminė konservanto ir medienos pluošto reakcija. Kai medienai džiūnant arba būnant saulėje, žalias atspalvis išnyksta.

Medienos impregnavimas labai sumažina puvinio, grybelio augimo ir vabzdžių pažeidimo riziką. Impregnuota mediena atlaiko drėgmę, temperatūros pokyčius ir kitus aplinkos veiksnius, kurie laikui bėgant sukelia žalą. Dėl to ji idealiai tinka lauko baldams, terasoms ir kitoms reikmėms, kuomet rūpinamasi apsauga nuo nepalankių oro sąlygų.

Kokie yra impregnuotų medinių baldų privalumai?

  • Ilgalaikės investicijos: Palyginti su neapdorota mediena, ji tarnauja ilgiau. Dėl to, laikui bėgant tai tampa ekonomiškesniu pasirinkimu.
  • Patvarumas: impregnavimas išlaiko originalų medienos grožį, apsaugodamas ją nuo deformacijos, įtrūkimų ir skilimo.
  • Menka priežiūra: impregnuotą medieną reikia mažai prižiūrėti, nes ji jau yra apsaugota nuo įprastų pavojų, tokių kaip puvimas ir vabzdžių antplūdis.

Kitą kartą, kai pirksi medinius lauko baldus, kurie atrodo šlapi arba žalsvi, žinosi, kad tai normalu po medienos impregnavimo. Tiesiog nušluostyk žalsvas dėmeles sausa šluoste ir leisk joms išdžiūti – jos greitai išnyks. Medienos impregnavimas išlaiko tavo lauko baldų formą ir grožį daugelį metų.

Daugiau pirkimo vadovų:

Idealios sofos pirkimas: pagrindiniai patarimai

Prieš pradėdami ieškoti naujos sofos, svarbu pagalvoti apie savo norus ir poreikius. Šiame pirkimo vadove papasakosime viską, į ką reikia atsižvelgti renkantis tobulą sofą savo interjerui!

Skaityti daugiaukeyboard_arrow_right
Patarimai, kaip pasirinkti poilsio kėdę

Šezlongas yra patogus jūsų svetainės, miegamojo ar namų biuro priedas. Šiame pirkimo vadove aptarsime visus aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti ieškant tinkamos sofos.

Skaityti daugiaukeyboard_arrow_right
Patarimai, kaip rasti tobulą valgomojo suolą

Ieškote valgomojo suolo, kad užbaigtumėte savo valgomojo erdvę? Yra daug dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti, pavyzdžiui, medžiaga, stilius ir spalva. Atsisėskite ir atsipalaiduokite! Padėsime išsirinkti tobulą valgomojo suolą.

Skaityti daugiaukeyboard_arrow_right
Kaip išsirinkti bufetą

Galite rinktis iš kelių variantų, kai ieškote praktiško baldo savo valgomojo zonai, virtuvei ar prieškambariui. Mūsų pirkimo vadovas, kaip išsirinkti bufetą, padės.

Skaityti daugiaukeyboard_arrow_right
Kaip išsirinkti tinkamą kavos staliuką

Jūsų kavos staliukas yra baldas, kuris sujungia svetainę. Svarstote, kaip rasti geriausią kavos staliuką?

Skaityti daugiaukeyboard_arrow_right