Pradedančiųjų vadovas apie sodininkystę

Sakoma, kad sodininkystė yra pigesnė nei terapija dėl keleto labai svarbių priežasčių. Nenuostabu, kodėl, nes tai pasitenkinimą teikianti veikla su daugybe privalumų. Yra visas terapinis požiūris į sodininkystę, apimantis ne tik rūpinimąsi savo žalia erdve ir derliaus nuėmimą. Tu ne tik mėgausiesi grynu oru, bet taip pat galėsi stebėti pažangą to, į ką dėjai pastangas ir  puoselėjai, taip pat pamatysi rezultatą, kaip pastangų dėka atrodys tavo aplinka.

Sodininkystė tampa vis populiaresnė visame pasaulyje. Ši sveika ir naudinga tendencija taip pat yra mūsų įkvėpimas šiam sodininkystės vadovui. Pavyzdžiui, aistringas virėjas gali norėti auginti šviežias žoleles, o tai galima padaryti net ir mažame miesto balkone. Tuomet vėlgi, jei turi sodą ar mažą kiemą, kodėl gi ne auginti dekoratyvinių augalų ar gražios vejos?

Daugelis žmonių pereidami prie tvaresnio gyvenimo būdo pradeda auginti daržoves. Kad ir kokie būtų tavo tikslai, nesvarbu, ar nori užsiimti sodininkyste kaip hobiu, ar nori pradėti savo ūkį ateityje, mes parengėme sodininkystės vadovą pradedantiesiems. Čia gali gauti geriausius sodo patarimus, taip pat viską, ką reikia žinoti apie tai, kaip ir kada pradėti sodininkystės darbus.

 

Kaip pasirinkti geriausią namų sodo erdvę?

Mūsų sodininkystės vadovas skirtas pradėti pokalbį apie daugybę sodininkystės namuose galimybių. Norime paneigti mitą, kad tai daug laiko reikalaujanti ir sudėtinga veikla, ir paskatinti visus, kurie turi nors kiek žalios erdvės, kad ir kokia maža ji būtų, domėtis sodininkyste.

  1. Sodininkystė patalpose

Augalų auginimas, kad ir koks mažas butas bebūtų, pagyvina bet kokią erdvę. Pavyzdžiui, sodininkystė miestuose apima augalų auginimą ir priežiūrą mažoje erdvėje. Miesto sodininkystė gavo savo pavadinimą dėl tos pačios priežasties, kad sodininkystė perpildytose miesto teritorijose dažnai reiškia ribotą erdvę. Miesto sodininkai kūrybiškai išnaudoja erdvę, ir tu taip pat gali pradėti nuo šios praktikos. Tau tereikia nusipirkti norimus augalus, juos reguliariai laistyti ir persodinti pagal poreikį. Jei turi balkoną, gali jį panaudoti kai kurioms žolelėms auginti. Tokiu atveju, rekomenduojame susitepti rankas ir daugiau sužinoti iš mūsų sodininkystės vadovo apie jų auginimą, priežiūrą ir derliaus nuėmimą.

  1. Sodininkystė lauke

Su didesne lauko erdve, gali perkelti sodininkystę į kitą lygį. Mėgaukis savo laisve auginti bet kokius norimus augalus - nuo dekoratyvinių augalų iki medžių ar savo užaugintų daržovių. Sodo darbai reikalauja šiek tiek daugiau pastangų, tam tikrų įrankių ir dėmesio pagrindinėms kiekvieno sezono užduotims, pavyzdžiui, pavasario sodo darbams. Taigi nusprendi, kaip nori užsiimti sodininkyste, o šiame sodininkystės vadove rasi keletą naudingų patarimų, kuriais gali vadovautis.

 

Kokie įrankiai ir įranga yra būtini sodininkystei?

Šis sodininkystės vadovas pradedantiesiems yra viskas, ko reikia pradedančiajam sodininkystėje. Laistymas, genėjimas ir valymas - tai tik kelios paprastos užduotys, kurias atlikti gali padėti pagrindiniai sodo įrankiai. Kad būtų patogiau ir saugiau, rekomenduojame mūvėti pirštines ir nusipirkti pagalvėlę klūpėjimui. Pavyzdžiui, pirštinės apsaugo tave nuo augalų spyglių, alerginių reakcijų ir kitų nemalonių pojūčių. Pagalvėlė klūpėjimui palaiko kelius, taip pat pagerina laikyseną, padeda išlaikyti drabužius švarus, ir užkirsti kelią raumenų įtampai nepatogiose pozicijose.

Tau taip pat reikės tinkamų žirklių ar genėjimo žirklių, taip pat laistytuvų ar, dar geriau, genėjimo ar purkštuvų. Kasimo ir valymo darbai gali būti atliekami kastuvais, taip pat grėbliais, tokiu atveju, tau taip pat reikės karučio. Priklausomai nuo tavo užduočių, gali naudoti daug kitų sodo reikmenų, kuriuos rasi mūsų vejos ir sodo kategorijose.

Jei svarstai, kaip paversti savo hobį verslu, tau prireiks profesionalių sodo įrankių. Nuo vejų sodinimo iki pramoninio derliaus nuėmimo - išsamiau apžvelgsime sodininkystę verslui atskirame vadove.

Kaip užauginti augalus iš sėklų

Kai apsispręsi, koks yra tavo sodininkystės planas, turėsi pasirengti, paruošti dirvą ir žinoti, ką ir kada sodinti. Dekoratyviniai sodo augalai, priklausomai nuo jų rūšies, turėtų būti sodinami kitu metu nei žolė, daržovės ar medžiai. Pavyzdžiui, daugumą sėklų reikia sėti patalpoje ankstyvą pavasarį. Be sėklų, tau taip pat reikės augalų ir žolelių auginimo komplektų indo daiginimui arba šiltnamio, jei turi pakankamai vietos. Vazonus ir daržines lysves galima naudoti tiek patalpose, tiek lauke, be to, jie puikiai tinka persodinti daržovėms, išaugintoms iš sėklų patalpose.

Jei nori tik gražios vejos, pateikiame informaciją, kada ir kaip sėti žolę. Pirmiausia, turi pasirinkti savo kiemui tinkamas sėklas. Įvairios sėklų rūšys lemia, kokio tipo veją turėsi - sportinę ar skirtą žaidimui, dekoratyvinę ar paremtą dirvožemio tipu. Ankstyvas pavasaris yra geriausias laikas sodinti žolės sėklas, ir tu gali tai padaryti iki spalio pradžios. Skirtingiems sodo augalams ir medžiams taikomi skirtingi sodinimo ir augimo parametrai. Jų laikymasis lemia norimą rezultatą. Siekiant profesionalesnio požiūrio į sodininkystę, reikia šiek tiek tyrinėti ir planuoti.

Ką turėčiau dėvėti sodininkaujant?

Kaip parodyta mūsų sodininkystės vadove, įranga yra būtina dėl akivaizdžių priežasčių: ji padeda tau atlikti sodo darbus. Kaip bebūtų, sodo drabužiai yra skirti apsaugoti tave darbuojantis ir leisti pilnai mėgautis šia veikla. Sodininkystės pirštinės leidžia laisvai dirbti nesusižalojant rankų, kas yra dažnai pasitaikantis atvejis dirbant su šakomis ar dirvožemio trąšomis.

Sodo kepurė apsaugos nuo saulės spindulių, o jei nenori gadinti savo drabužių, geriausias būdas - įsigyti sodo kombinezoną. Tau reikės poros sodo batų, kad apsaugotų kojas ir užtikrintų galimybę laistyti ar dirbti su dirvožemiu, nesijaudinant dėl batų būklės.

Vienas iš labiausiai jaudinančių dalykų, susijusių su sodininkyste, yra tai, kad tu niekada nežinai tikrojo savo darbo poveikio, kol nesustoji pasigrožėti rezultatu! Gali pradėti nuo kuklios sodo lysvės ir tęsti prižiūrėdamas visą šiltnamį, pilną šviežių daržovių. Arba, kas žino, galbūt ruoši dirvą savo nuosavam ūkiui. Sodininkystė yra maloni ir naudinga, tačiau jai reikalingos apsaugos priemonės ir darbo įrankiai, todėl, atsižvelgdamas į savo poreikius, turėsi pasirinkti darbui tinkamus priedus